Jóga

Ashtanga jóga

Je jógou dechu, pozice na sebe navazují a my plynule přecházíme z jedné do druhé a metronomem je nám náš dech.

Často bývá prezentována jako jedna z nejtěžších jógových praxí. Opak je ale pravdou.

Jedná se o ucelený systém několika sérií, které se učí postupně, a pozice jsou přizpůsobené potřebám cvičících.

  1. série, Yoga Chikitsa, uzdravuje, harmonizuje, očišťuje fyzické tělo,
  2. série, Nadi Shodhana, čistí nervový systém, pracuje více na jemnohmotné úrovni, emocích,
  3. – 6. série, Sthira Bhaga, božská stabilita

Ashtanga je jedním z mála jógových směrů, který vás učí vlastní pravidelné jógové praxi (budete umět odcvičit bezpečně sérii cviků, bez vedení učitele, dává vám to svobodu, nezávislost, volnost).

V ashtanze je sled pozic přesně dán a my plynule přecházíme z pozice do pozice vedeni vlastním dechem, a postupně se praxe stává meditací v pohybu… Přes fyzické tělo se dostáváme blíže sami k sobě. A je úplně jedno, zda hledáme zvýšení výkonu, síly, flexibility, anebo hledáme zklidnění, “vypnutí hlavy”… V ashtanga józe je řád, který, když jej pochopíme, nám dává spoustu možností a variant, a také nám dává obrovskou svobodu.

Ashtanga je u nás učená na Mysore lekcích, anebo na vedené hodině celé 1. nebo 2. série.

Mysore lekce

Je určena jak pro úplně začátečníky, tak pro pokročilé praktikanty. Každý cvičící se postupně, od základu učí sérii pozic, které jsou uzpůsobeny jeho tělu a aktuálním možnostem, omezením a postupně si buduje vlastní jógovou praxi.

Učitel dopomáhá do pozic, každému cvičícímu se věnuje individuálně a navádí slovně, nepředcvičuje a neukazuje pozice.

Každý cvičící je sám za sebe, má svou vlastní rychlost, silovost, varianty pozic a z pohledu “zvenčí” to občas vypadá jako krásný chaos; každý dělá něco jiného, v místnosti to krásné šumí dechem, a všichni si ve vlastním tempu plynou z pozice do pozice.

Vedená hodina

Je určena pro pokročilé praktikanty, kteří znají celou sérii a mají pravidelnou praxi. Jedná se vlastně o takové opakování nástupu do pozic, ale také o připomenutí rytmu praxe a často nám odhalí pohyby navíc, které se nám do naši vlastní praxe vloudily😁.

Jemná HATA jóga 

Touto lekcí vás od začátku provede můj hlas:-)
Začneme ztišením, naladěním na své tělo a svůj dech. Poté přes jemnou jógovou sestavu vás provedu pozdravy slunci, pozicemi vestoje, rovnovážnými pozicemi, pozicemi v sedě, pár záklony a inverzními pozicemi až do relaxace, po které bude následovat jemná pranajáma a koncentrace….

Ceny a kredity:
Jednorázový vstup 200kč
10vstupů 180kč

Platnost permanentky bude 6 měsíců

Těším se na vás 💕🤩👍

Wheel jóga

Wheel jóga je vhodná pro kohokoli, všechny pozice přizpůsobím vašim možnostem. Lekce je dynamická, hravá, zároveň zpevní, protáhne vaše tělo. Zlepší koordinaci a 100%vypne hlavu:-)

Kolečko pomáhá při problémech s pohybovým aparátem, rovnováhou, pomáhá zmírňovat příznaky ischiasu, či při hypertenzi pánevního dna…

Díky kolečku zpevníte své tělo, naučíte se pracovat se středem těla, posílíte stabilitu, protáhnete tělo, promasírujete… Ale podle mě – co je nejdůležitější – budete se cítit krásně a budete odcházet šťastní, spokojení a nabití a s vyplou hlavou…

Pokud nemáte kolečko můžu vám zapůjčit (cana 50kč) lze cvičit i bez kolečka anebo doporučuji koupit vlastní…

CENÍK
200 kč jednorázový vstup
180 při koupi 10 vstupů
Platnost permanentky bude 6 měsíců
Staré kredity a permanentky jsou samozřejmě platné
Těším se na vás 💕🤩👍

Pokud nemáte zakoupený kredit můžete lekci uhradit platbou na účet 1585405015/3030 do poznámky prosím uveďte vaše jméno+datum+čas lekce
Také si takto můžete kredit zakoupit viz ceník níže a já vám jej připíši na váš reenio účet(je potřeba mít registraci)

Na všechny lekce se můžete přihlásit na rezervačních stránkách.