Co o mě říká mé oblečení?

Kdo jsem a co mé oblečení říká o mě a oblékám se vůbec pro sebe?

Napadlo vás se nad tímto zamyslet, nachvíli pozastavit?

E15A3761

I kukla, která se transformuje v motýla, nechává starý kokon, obal ve správnou chvíli odpadnout, rozpustit se. A transformuje se/rozvine se do krásného motýla.

Tak i my bychom v určitou chvíli měli nechat staré odejít, pustit. A to platí i o oblečení… Neboť situace, které se nám děly, máme na podvědomé úrovni spojené i s daným oblečením. Zkuste se zamyslet nad nějakou chvílí/obdobím ve vašem životě, kdy jste byli šťastní, ale i nad okamžiky, kdy se vám něco nepovedlo, anebo stalo něco nepříjemného. A třeba si i vybavíte co jste měli daný okamžik na sebe.

To jak se vaše tělo cítilo, se vepsalo do každé buňky, ale i podvědomě spojilo s daným oblečením. A vy když si jej obléknete po nějaké době znovu tělo vnímá tu emoci.

Ale když oblečení necháte jít dále uleví se vám.

Pracuji s lidmi, kteří prožili/prožívají těžké chvíle v životě a sousta z nich na vědomé úrovni, v hlavě ale i srdci mají vše zpracované, ale sami říkají, že jsou chvíle kdy se jim bezdůvodně vrací ať už pocit, obava, program, nedůvěra… a zjistili jsme, že to souvisí i s oblečením…

A co je vlastně to co dělá, zda se v oblečení cítím sebevědomě, krásně a kdy mě “škrtí/dusí” a sráží mou sebehodnotu dolů?

Za mě je to jednoduchý fakt, a to zda se oblékám očima anebo srdcem/duší, a tedy zda se oblékám, jak se cítím krásně anebo jak vypadám/pro někoho.

Neboť když se postavíte před zrcadlo a posuzujete jak vypadám, a vlastně hodnotíte očima co vidíte často si oblečete něco v čem vám není úplně pohodlně, ale zato vypadáte, že třeba máte pár kilo dolů, anebo jak se to očekává (jedete na vlně přejatých programů)…

Když, byste se, ale na chvíli zastavili a zamysleli se jak se opravdu cítím v tomto oblečení, dali si pozornost, ztišili se na chvíli, třeba i zavřeli si oči a vnímali v těle jak vám je v daném obalu zjistili by jste třeba, že už nejste tak spokojené.

A co teprve když se oblékáte pro jiné, anebo se snažíte své tělo dostat do obalů, které vám vůbec nejsou blízké. Každé tělo je jedninečné a každý potřebujeme něco jiného, co chceme nosit, co nám dělá, nedělá dobře. A hezké je, že když si uvědomíte co je pro vás to co chcete, ale i to co ne dáváte pozornost sami sobě a vyjadřujete si tím, úctu, a říkáte sami sobě jsi pro mě důležitá/ý. A i vaše sebehodnota poroste.

MALÝ PŘÍKLAD: Když budete nosit oblečení a řeknete si, je mi jedno co si oblékám. To “je mi jedno” říkáte sami sobě…

 

Anebo když budete chtít nosit nějaký kousek, který nosí i všichni ostatní, a vám v něm není dobře vnímáte to i na podvědomé úrovni. Představte si, že vaše tělo je čtvereček a vy se zněj snažíte udělat za každou cenu trojůhelník, snažíte se ho napasovat, do tvaru, který mu není příjemný… a to napětí se projeví i v tom jak se cítíte.

Ale když budete respektovat, že vy jste vy bude vám svobodně krásně budete svítit/rozzáříte se.

A co když nevíte co pro vás je dobré, co je to co vy potřebujete? Je to opět jednoduché hrejte si, zkoušejte vydefinujte si co ano a co ne, vydefinujte si kým jste a chcete být!

Stačí si uvědomit v jakém oblečení se opravdu cítíte hezky, zda vám pomáhá být namalovaná nebo ne, zda když si vezmete nějaký šperk cítíte se lépe. Naplněněji více Vy. Tady opravdu pomáhá zavřít si oči a vnímat co je mi příjemnější.

Tím, že se budete vědomě oblékat budou mizet programy z dětství, přejaté programy.

Ale co je důležitější, když vím kdo jsem v čem je mi hezky,  v čem se cítím sebevědomě může mi to pomoci v situacích, kde třeba vím, že si úplně nevěřím. Oblečení vás může podpořit, zabalí vás do sebedůvěry. 

ZKUSTE SI UDĚLAT JEDNODUCHÝ TEST:

Každé ráno když se oblečete zastavte se na chvíli, zavřete si oči, a uvědomte si jak se cítím? Je mi v tomto oblečení hezky? A pokud ne zkuste jej změnit, někdy stačí přidat šperk, anebo něco vyměnit…

A pokud vám v něm je hezky pohodlně zkuste se v duchu na sebe usmát, otevřít oči a říct si tebe to sluší.

A uvidíte, že když to uděláte párkrát, budete o sobě nejen jinak smýšlet, ale i ten den bude jiný, a lidé/vaše okolí k vám bude jinak přistupovat.

Protože ruku na srdce, která z vás se při pohledu do zrcadla usměje pochválí od srdce? A neřekne si no to je zas hrůza, a kdybys zhubla 20kg bylo by to lepší a pak bych byla spokojená. Nebyla, věřte mi. Když se nemáte ráda teď nebudete se mít ráda ani pak. Ono totiž my často chceme vypadat jinak kvůli okolí, ne kvůli sebe.

A my žijeme teď a vy si zasloužíte mít se ráda hned, dát si pozornost, dovolit si být vy nejenom vevnitř, ale i v oblečení, na povrchu a svítit. 

Opravdu i tady ta malá změna vědomého oblékání pro sebe udělá obrovskou změnu nejen uvnitř vás, ale i jak k vám budou přistupovat ostatní.