Vedená lekce

VEDENÉ LEKCE

1. nebo 2. série

Je určená pro ty z vás, kteří znají celou sérii (anebo její větší část) a mají pravidelnou praxi jógy.

Tato lekce je jednou z nejtěžších forem praktikování aštángy, je určena pro zopakování vinjás, navrácení, znovunalezení rytmu v praxi, není zde prostor učit se nové pozice ani je ladit ten je na mysore lekci.

A teď si představte že by tam byl byť jen jeden muzikant, který neladí, který neumí hrát na hudební nastroj najednou to bude rozladěné.

Nenechte se, ale zmást nikdo nečeká dokonalou pozici jako ze žurnálu, každý má své varianty pozicí, takže sice ve stejný okamžik dělají všichni tu stejnou pozici, ale u každého vypadá jinak a to je na tom kouzelné.

Tuto lekci si můžete přestavit jako orchestr plný muzikantů s dirigentem. Učitel je dirigentem, který udává rytmus, navádí ostatní hudebníky, hlídá plynutí pohybu. A jednotliví hudebníci se snaží pod jeho taktovkou sladit, aby všichni plynuli ve stejném rytmu, ve stejném pohybu. A když se to podaří je to krásný koncert plný plynulosti, šumění dechu, a síly skupiny zároveň.

A kde se můžete naučit naladit a hrát na svůj nástroj? Na Mysore lekci, kde vás učitel od úplných základů naučí poznávat vaše tělo, váš nástroj, naladit ho, naučite se jej používat, ale také vám ukáže cestu jak jej vyladit tak aby vám soužilo. A hlavně vše ve vašem tempu, a vašich možnostech bez stresu a porovnávání s ostatními.