Soukromé lekce

E15A3813
co očekávat a jak probíhá

Po domluvení sladění termínu a času se sejdeme buď v AIYIA anebo u vás doma, v kanceláři, kdekoliv.

Můžete být sám/sama anebo vás bude víc. Doporučuji, aby skupinka byla více méně neměnná. Za mě je ideální 1-3 osoby a nikdo neočekává, že budou stejně zdatní, nebo umět/mít zkušenost s jógou. Zároveň nikdo a já už vůbec ne, nečeká, že vše zvládnete na poprvé, že si hned vše zapamatujete. Je úplně normální, že budete zkrácení, že nebudete mít sílu. Vy jste přišli za mnou a mým úkolem je ukázat vám cestu, nebudu vás soudit, stresovat. Vše co děláte děláte pro sebe své tělo, rovnováhu, pohodu.

Lekce začíná povídáním, zadáním pro mě, nastavením očekávání. Každý jsme jiný a každý chceme/očekáváme/potřebujeme něco jiného. Někdo hledá zklidnění/uvolnění, jiný naopak silovou praxi/zpevnění těla, někdo je zkrácený a potřebuje protáhnout, někoho bolí tělo a hledá úlevu od bolesti. Každý máme jinou historii, jiné cesty, zranění za sebou, jinou práci, jiné psychické rozpoložení, nacházíme se v jiné životní situaci a naše těla jsou jiná. Přesto všichni, ale opravdu všichni můžeme dělat jógu, můžeme se cítit dobře. A proto se na první lekci vyptávám, zjišťuji, sbírám data, abych mohla lekci nastavit právě vám na míru. Také se ptám na zranění, zkušenosti s jógou.


Pokud máte vlastní praxi a je jedno zda každodenní nebo jednou týdně, ptám se jak vám je po, ale i při cvičení. Jestli jsou místa, která byste nejraději přeskočili, nebo máte pocit, že drhnou. Anebo nemáte chuť se postavit na podložku, nevíte jak si uzpůsobit sérii cviků nejen vašim fyzickým možnostem, ale i časovým, anebo nemáte flow-plynutí. Někdy se stává, že se do praxe vkrade musismus a pocit, že když neodcvičím celou sérii nejsem dost dobrý a za mě je to obrovský paradox, protože spousta lidí se pak raději na podložku ani nepostaví, protože než by cvičili 10min a měli pocit, že nejsou dost dobří tak raději necvičí vůbec. A je to škoda těch 10 MINUT JE ÚŽASNĚ SKVĚLÝCH a bude fungovat lépe než celá série jednou za týden.

Učím jak kombinovat série, skupiny cviků. V maximální možné míře se snažím vám ukázat jak pracovat bezpečně s vaším tělem a jeho možnostmi. Ukazuji jak poznat, že toto je pro vás ok a toto už ne. Ukazuji jak naslouchat dechu, který nám vše řekne a je nám nejlepším učitelem. Učím vás naslouchat vašemu tělu.

První lekce je vždy delší cca 90 min a další většinou 70 min.


E15A3775
E15A3874
A když přejdeme k fyzické praxi, vždy jdeme dle vašich možností, ve vašem tempu. Mým úkolem je najít variantu pozicí pro vás, a že jich je spousta. Cvičit může i člověk na vozíčku, i 80-ti letá babička, sportovec, mladý, starší kdokoli. Jóga tak jak ji vnímám já je opravdu pro všechny!

Zároveň se můžeme věnovat různým technikám koncentrace, dechovým technikám, práci s myslí, terapii. A to je kouzlo soukromé hodiny, že jste v bezpečném prostředí a dostáváte to co potřebujete v daný den.
 
Dostanete balíček informací, návodů se kterým pak můžete pracovat. Nikde není řečeno, že lekce musí být každý týden, jsou lidé co jezdí jednou za měsíc, někdo chodí častěji, jiný je kombinuje s mysore hodinami. Záleží jen na vás.
 
Mým cílem je ukázat vám cestu k vaší pravidelné praxi sám doma, najít motivaci, chuť a zároveň radost z praxe-cvičení a získat fungující tělo a klidnou vyrovnanou mysl.
 
Pokud vás láká a oslovilo výše popsané, ale lépe by jste se cítili ve skupince variantou je pro vás MYSORE – individuální přístup v malé skupince