Škola jógy


AŠTÁNGA JÓGA TERAPIE

AIYIA koncept učitelských kurzů je nejen pro budoucí učitele jógy, ale také všechny praktikanty, kteří chtějí rozšířit, prohloubit své znalosti nejen z praxe jógy, ale také teoretické znalosti, znalosti o adjustment, a mnohem více. Tyto kurzy jsou pro kohokoli, kdo se chce dozvědět více nejen o józe, ale i sám o sobě. Více se poznat, posunout se na své cestě životem k větší rovnováze, klidu, naplnění. Jsem přesvědčená, že aby jsme byli dobrými učiteli, lidmi, kteří mají, co předávat je potřeba začít sám u sebe, občas si šáhnout i někam kde to není úplně příjemné.

Škola je samozřejmě i pro ty z vás co již učíte anebo máte chuť učit.

Zaměřená je na jógovou terapii, a celá se ponese v duchu Jóga je opravdu pro všechny a to bez výjimek. Neboť učit zdravé je radost, je to jednoduché. Ale co si budem povídat, těch zdravých lidíček bez bolestí, omezení úrazů moc není. A proto TERAPIE neboť se zaměříme na práci s klientem, který má nějaké omezení. Aby jste po skončení školy věděli, jak pracovat opravdu se všemi, aby jste měli nástroje návody jak na to.
 
Malá skupinka studentů zajistí individuální přístup a maximalní pozornost a také vše, jak se říká ušít na míru dané skupině. A bonusem je krásné prostředí a citlivý a jemný přístup, celá škola je vedena s respektem a úctou.
 

Po absolvování 200 hodinového studia získáte certifikát mezinárodní aliance jógy a MŠMT akreditaci na základě, které si můžete zažádat o živnostenský list.

1. Modul 100 hod.

Během tohoto kurzu získáte kompletní informace k celé 1.sérii aštánga jógy nazývané jóga chickitsa – učitelské techniky, bezpečné dopomoci, varianty pozicí, práce s hlasem.
Také se zaměříme na osmidílnou Patanjaliho stezku.

Začneme pracovat s technikami koncentrace, práce s myslí.

2. Modul 100 hod.
Během tohoto kurzu získáte kompletní informace k 2. série aštánga jógy nazývané nadhi shodana – rozebrání ásán do hloubky, učitelské techniky, bezpečné dopomoci, varianty pozicí
Zaměříme se na pranajámu, dýchací očistné techniky a jóga sutry

Během 200 hodin získáte informace o 1. a 2. sérii ashtanga jógy, jedná se o ucelený funkční systém.

image0-2
E15A3480

Ve všech modulech je kladen důraz na dech, na individuální potřeby klientů, posun/prohloubení vlastní praxe, prohloubení/zkvalitnění učitelských technik. Sama kladu velký důraz na práci s klientem, který má individuální, specifické potřeby, zranění, omezení ať už fyzické nebo psychické.


Všechny moduly bodu probíhat v malé skupince studentů, důraz je kladen na individualitu, bezpečnost nejen v pozicích, ale také v dopomocích. Pro mě je důležité, aby si budoucí učitelé sami nevědomky neubližovali a jejich tělo bylo “v bezpečí”. Tzn. aby měli bezpečné návyky při učení a dopomocích.

Také po celou dobu kurzu jsou možné individuální konzultace, rady, vedení toto vše platí i po ukončení kurzů.

 CENA:

1 modul –  25 000 Kč
2 moduly –  45 000 Kč

Moduly volíte dle vašeho výběru a preferencí, je možné několikrát absolvovat tentýž modul, také prosím počítejte s tím, že moduly na sebe navazují. Doba pro absolvování do 2 let.

Kapacita je 8 účastníků.

Pro získání certifikace MŠMT je potřeba se zúčastnit obou modulů v jednom roce!


TERMÍNY 2023

1 modul 1. série 100 HODIN VÝUKY

 10. 2. – 12. 2.
 10. 3. – 12. 3.
 31. 3. – 2. 4.
 5. 5. – 7.5.

2 modul 2. série 100 HODIN VÝUKY

8. 9. – 10. 9.
6. 10. – 8. 10.
20. 10. – 22. 10.
1.12. – 3. 12.

E15A3473

LETNÍ AŠTANGOVÝ INTENZIV PRO UČITELE

7. – 13. 8. 2023

Na této škole se zaměříme na obě série (1. i 2.), ukážeme si, jak se dají propojovat kombinovat, výsvětlíme si důležitost obou sérií.

Ladit budeme dopomoci, navadění do pozicí, ale také se podíváme na bezpečnost dopomocí v rámci učitelů (aby jste nevědomky sami sobě neubližovali).
 
Zaměříme se na DECH a rozšíření učitelských technik. Nejen povídat, ale i hledat budeme jemnost, lehkost a plynutí aštangové praxe.
Nevyhnou se nám ani sebepoznávací techniky.
 
Opět bude vše nastaveno na míru a potřebám skupiny, což umožňuje malý počet účastníků. Budeme mít dostatek prostoru na nalezení odpovědí na všechny vaše otázky.
 
7x MYSORE | 50 hod. studia | 15 000 Kč | 8 míst

 


REFERENCE

Důvěra. Radost. Přijetí. Slova, která vyjadřují mé 14 denní putování II. Sérií aštanga vinjása jógy. Je to samozřejmě jen začátek. Praxe teď může plynule pokračovat. Pořád mě baví jak je krásně naše fyzické tělo propojené s tím energetickým. Že i při fyzickém cvičení odchází nejrůznější emoční bloky. ...I na slzičky došlo. Nečekaně a krásně. Občas si jen stačí dát do té fyzické praxe záměr a uvolnit se do toho, co přijde! Pak už jen stačí dobrá průvodkyně, která vám podrží prostor. Tak ženy maminky, co potřebujete čas pro sebe. Doporučuji jógu! Jakože fakt. Děkuji Monice za zasvěcení do tajů terapeutické části aštanga vinjása jógy v jejím doslova kouzelném studiu AIYIA. Monika Lepková, tam kouzlí jako víla a už by jí stačila jen taková ta kouzelná hůlka. A tři slova, která ji vyjadřují? Pohoda. Lehkost. Hravost.
Na školu pro učitele jsem se přihlásila po jediném workshopu s Mončou a nezbývá mi než přiznat, že mi to převrátilo život vzhůru nohama, a to nejen na podložce. 🙂 Věřím, že tato škola je naprosto jedinečná nejen individuálním přístupem, ale také energií a hloubkou, kterou nám Moni předává. Má vlastní praxe nabrala úplně jiných rozměrů, možná i tím, že jsem školou procházela jako těhotná. Naučila mě totiž to hlavní, že aštanga není ucelená série asán, které musím projít, abych měla splněno. Ale naopak je to druh jógy, který mi dá přesně to, co v tu chvíli potřebuju nejvíc, vždy s láskou a pokorou ke svému tělu. Díky Mončinému vedení jsem si uvědomila, že největší štěstí je najít dokonalost v nedokonalosti a toto mne provází od té doby denně. A přesně tak se to snažím předávat i dál. A největší kouzlo je v tom, že to vše opravdu funguje přesně tak, jak nám říkala. 🙂 Už teď se nemůžu dočkat další školy. Protože je to jízda. A já děkuju, že můžu jet právě s ní.
Škola jógy u Monči byla jedna velká jízda a zpětně to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí - jít právě do ní. Monča mi otevřela oči. Byla jsem učená, že jóga je pro všechny, ale nebyla jsem dříve schopná jógu předat komukoliv. Jóga pro zdravého člověka byla na pohodu, ale co najít variantu pro nemocného nebo zraněného člověka? Vymyslet variantu jógové praxe pro kohokoliv? Zdálo se nemožné, dokud mi neukázala, že to jde. Ukázala mi, že jóga je pro všechny a je to obrovská svoboda. Nejenom v učení jógy, ale i v mé vlastní praxi. Dala mi svobodu a lehkost. Díky ní vidim, že v józe není žádné musím a možností je spousty. A hlavně, její učení probíhá v uvolněné atmosféře, pořád se tam smějete a nic není zakázané. Když chcete vědět, Monča vám ukáže jak na to. A když nechcete vědet, nechá vás na cestu přijít samotné. Učení provází lehkostí, smíchem a prostorem. Prostorem, kde se cítíš jako doma a nemusis se ničeho bát. Jak by řekla Monča: jakože fakt.
Jen pár střípků z dvoutýdenní školy ashtangy v AIYIA. Byl to čas, kdy jsem se ponořila do sebe samé, koukla se na své strachy, nasmály jsme se až břicho bolelo a i na slzy došlo. To vše v příjemném a bezpečném prostředí, kde nebylo místo na posuzování v krásné jóga shale aiyia hned pod Lysou horou.