Mysore lekce

 

lekce ve stylu mysore

Co musím umět, když chci přijít?

ODPOVĚĎ JE JEDNODUCHÁ. VŮBEC NIC.

 
Tak jako jdeme poprvé do školy a nikdo neočekává, že budeme hned umět psát a číst, tak ani já nečekám vůbec nic. Jste vítaní přesně tak, jak jste. Nemusíte se měnit, zlepšovat, hubnout, umět pozice, mít pružné tělo, na dokonalou pozici se u mě totiž nehraje.
 
Stačí se jen rozhodnout a přijít. A já už vás vše naučím. Postupně, ve vašem tempu a vašich možnostech. Tak jako ve škole se nejdřív naučíte poznávat písmenka, poté je skládáte do slabik a do slov a později se naučíte číst a ještě později si zvládne napsat svůj vlastní příběh.
 
Tak i já vás budu učit nejdřív dýchat, pak jednotlivé pozice, budeme hledat variantu pro vaše tělo (a opravdu varianta existuje pro každého) budeme se učit jak dýchat v pozici, jak se do pozice dostat a jak odejít, jak je spojit tak, aby to fungovalo a pak se stane to že začnete pozicemi proplouvat a skládat si vlastní sestavy.
 
A úplně nejlepší je, že budete vědět přesně co, proč a jak, od začátku  se budete učit vnímat své tělo, naslouchat mu, poznávat a respektovat své hranice, bude vám to dávat smysl a mnohem víc. Naučíte se ztišit roztěkanou mysl, a dostat se do pohody nejen fyzické, ale i psychické
 
Ale jak už to tak bývá na začátku je vaše ROZHODNUTÍ. A to že je astanga pro vojáky? Nebo strašně tvrdá? Co přijít a vyzkoušet na vlastní kůži a udělat si vlastní názor? Za mě je pouze tím čím ji dovolíte být.

individuální přístup
vlastní praxe
zodpovědnost

Na této lekci se opravdu učíte, učitel je vám průvodcem, ukazuje směr a způsob, ale zodpovědnost je od začátku u vás.

Říká se že tato lekce je pro ty co chtějí, ať už změnu ve svém životě, nebo se cítit lépe ve svém těle, ve své hlavě, nebo se zbavit bolesti, anebo najít klid, vyrovnanost. Jóga nás učí všímavosti, vnímavosti sám k sobě.

Krůček po krůčku, dle vašich možností a případných omezení se učíte sestavu cviků úžasné na tom je to, že rychlost a intenzitu si určujete vy sami.
 
Takže pokud se chcete naučit jógu od základů, anebo vyladit vlastní praxi rozumět tomu proč děláte to co děláte naučit sestavu ásan – cviků, která potrvá 10 – 70 min i více mít svobodu a volnost v tom, že budete umět cvičit sami  kdekoli a kdykoli (doma, na dovolené v práci…) bezpečně bez toho aby jste si ubližovali, anebo nevěděli proč děláte co děláte vidět pokrok ať už na těle (úlevu od bolesti, zesílení, protažení), nebo na mysli (zklidnění, vypnutí hlavy, vnitřní klid) mít individuální vedení, pozornost, někoho kdo je tam pro vás aby vám poradil, nasměroval, ukázal vám cestu najít ostrůvek klidu a pohody v uspěchaném chaotickém dni.

To vše a mnohem více vám může nabídnout mysore lekce od začátku máte totiž zodpovědnost ve svých rukou, učíte se naslouchat signálům těla, a o smysluplném vedení a individuálním přístupu nemluvě.